Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /var/www/clients/client27/web39/web/includes/menu.inc).

Wentylacja

DLACZEGO WENTYLACJA JEST KONIECZNA?

Każda aktywność człowieka powoduje powstanie jednocześnie wilgoci, dwutlenku węgla (CO2) oraz niepożądanych zapachów.
Wilgotność: Jedna osoba podczas godzinnej aktywności wraz z powietrzem wydychanym emituje średnio 50 gramów wody
CO2: W ciągu godziny oddychania jedna osoba produkuje średnio 19 litrów dwutlenku węgla
Niepożądane zapachy: zarówno oddychanie, pocenie się jak i czynności związane z gotowaniem, myciem i toaletą szybko zanieczyszczają powietrze i powodują powstawanie niepożądanych zapachów. Przy braku sprawnej wentylacji, wilgoć generowana przez ludzką aktywność będzie akumulować się w pomieszczeniu aż do osiągnięcia poziomu krytycznego i niepożądanych widocznych skutków: Nadmiar wilgoci w powietrzu kondensuje się na najzimniejszych częściach mieszkania powodując niebezpieczne zawilgocenie ścian i okien. Jakość powietrza szybko pogarsza się (wzrost poziomu CO2 i przykrych zapachów) co powoduje złe samopoczucie lokatora OBECNIE JESZCZE BARDZIEJ NIŻ KIEDYŚ należy zwracać uwagę na odpowiednią wentylację: Konstrukcja nowych budynków jak również termorenowacja budynków zamieszkanych ma na celu wprowadzenie oszczędności związanych z ogrzewaniem. Realizacje te charakteryzują się więc: całkowicie szczelnymi i izolującymi termicznie oknami zewnętrznymi ścianami całkowicie nieprzepuszczalnymi i izolującymi
W konsekwencji: Bez drogi napływu, świeże powietrze nie dostaje się do mieszkania (zwłaszcza przy wentylacji naturalnej) nawet wtedy gdy w mieszkaniu znajdują się kratki zamontowane na przewodach wentylacyjnych w kuchni i łazience. Nadmiar pary wodnej będzie się kondensować na najzimniejszych częściach mieszkania (tzw. mostkach cieplnych) to znaczy na ścianach (niebezpieczeństwo dla konstrukcji budynku) oraz na oknach (najczęściej dostrzegane – zaparowane szyby). Przy braku napływu świeżego powietrza jego jakość w pomieszczeniu będzie się obniżać powodując u lokatora poczucie dyskomfortu i zmęczenia. Co trzeba zrobić dla poprawy sytuacji?
Umieścić w pokojach nawiewniki tak aby stale doprowadzały powietrze do mieszkania
Zapewnić drogę przepływu powietrza wewnątrz mieszkania pozostawiając szczeliny pomiędzy drzwiami wewnętrznymi a podłogą Zamontować kratki wywiewne (przy wentylacji naturalnej) lub kratki wyciągowe przy wentylacji mechanicznej na przewodach wentylacyjnych w pomieszczeniach technicznych (kuchnia, łazienka i toaleta). Zapewnią one wyciąg powietrza w wielkości uzależnionej od rzeczywistych.

Oferujemy wentylacje czterech różnych typów:
- przemysłową,
- mechaniczną,
- higrosterowaną,
- rekuperatory - wentylacja z odzyskiem ciepła.
Przykłady wszystkich z nich można zobaczyć w galerii poniżej.

Pamiętajmy, że tylko tyle powietrza wydostanie się z mieszkania, ile wcześniej do niego wpuścimy. 

 

Załączniki do pobrania: